להב - מכונות ממכר אוטומטיות
 
 

Active Sorting

 
 

מה זה Active Sorting ?
שיטת מיון זו ייחודית לחברת SCAN COIN. באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ביותר פותחו 2 מכונות הפועלות על בסיס עיקרון "המיון הפעיל", אשר מאפשר את מיון המטבעות ללא תלות בקוטר המטבעות, אלא לחלוטין ע"פ תצורה הנקבעת מראש ע"י המפעיל. בניגוד למכונות המיון ה'מסורתיות' אשר מפרידות את המטבעות ע"פ הקוטר, ומאפשרת לכל מטבע להתאסף בקופסא אחת בלבד, ניתן במכונות ACTIVE SORTING לנתב מטבע מסוג מסויים למס' קופסאות ללא הגבלה, ע"פ תצורה הנקבעת מראש, ובכך לאפשר פעולה רציפה של המכונה ללא ההפסקות המתבקשות מאליהן במכונות המיון הפסיבי (ע"פ קוטר המטבע) הנוצרות בכל פעם שקופסא מתמלאת.

איך זה עובד ...?
בסיס רעיון המיון הפעיל, הינו בסולנואידים (סלילי אלקטרו-מגנט) רבי עצמה ומדוייקים, אשר ממוקמים במקביל למסלול הרצת המטבעות הנספרים ואשר מופעלים בתזמון מדוייק ביותר , ומנתבים כל מטבע לקופסא לה הוא מיועד. חלקי המכונה האלקטרוניים כמו גם המכניים, תוכננו ויוצרו באיכות גבוהה ע"מ לספק את הדיוק הגבוה הנדרש מהמכונה, ולספק לה את היכלת לעקוב אחרי כל מטבע ומטבע היוצא מהסנסור לאחר שזוהה ונספר, עד הגיעו אל מול הסולנואיד אשר ינתב אותו אל הקופסא המיועדת לו. 

 
 יעילות.
יעילות  שיטת Active Sorting באה לידי ביטוי בצורה מירבית, כאשר מבצעת המכונה משימה של מילוי שקיות של מטבע בודד ממויין מראש. ניתן להגדיר את כל תאי המכונה (8 תאים), או את חלקם, לאותו סוג מטבע, וע"י הזנה רציפה של מטבעות למכונה (ידנית או ע"י מעלית מטבעות ומיכל מתאים), יתמלאו התאים אחד אחרי השני ללא הפסקה ולמפעיל המכונה ייוותר זמן, די והותר גם לצורך חתימת השקית המלאה במטבעות, שקילתה, וכדו'. לאחר החזרת הקופסא המרוקנת ואיפוסה ע"י לחצן, תמשיך המכונה למלא מטבעות שוב גם בקופסא זו וחוזר חלילה.
 

יעילות גם במיון מטבעות מעורבים.
גם בספירת מטבעות מעורבים שיטת המיון הפעיל מייעלת ומקצרת את זמן הספירה. כך למשל ניתן להגדיר 2 קופסאות של 1 ש"ח, וכאשר קופסא אחת מתמלאת, המכונה לא תעצור את פעולתה, אלא תתחיל למלא את הקופסא השניה, וכמובן תמשיך לספור ולנתב את יתר סוגי המטבעות האחרים לקופסאות האחרות.מפעיל המכונה יכול לשלוט בהגדרת תוכן כל קופסא ע"פ התצורה הרצויה לו.  

 
הפרדת מטבעות בעלי קוטר זהה.
מכיוון שמיון המטבעות אינו נעשה כלל לפי קוטר המטבע, אין כל בעיה להפריד הפרדה מוחלטת בין מטבע 2 ש"ח למטבע 10 אג'.. כל שיש לבצע הוא להגדיר תא/ים למטבע ה 2 ש"ח ותא/ים למטבע ה10 אג', ופשוט לתת למכונה לעשות את ההפרדה באמצעות הסולנואידים כפי שהוסבר לעיל.
 

המכונות בהן מיושם עיקרון המיון הפעיל - Active Sorting הינן :

SC-4000    SC-2200.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר